Ανακοίνωση του Δήμου Δάφνης – Υμηττού για το 4ο Δημοτικό σχολείο Υμηττού
Δημοσίευση: 25 Ιανουαρίου 2021, 23:44
Ενημερωθήκαμε πριν λίγη ώρα ότι εκπαιδευτικός παράλληλης στήριξης του Δ2 τμήματος του 4ου Δημοτικού Σχολείου Υμηττού χαρακτηρίστηκε από τον ΕΟΔΥ στενή επαφή επιβεβαιωμένου κρούσματος covid-19.
Η εκπαιδευτικός υποβλήθηκε σε μοριακό έλεγχο ανίχνευσης covid-19 το οποίο είναι αρνητικό.
Με απόφαση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Α’ Αθήνας, το Δ2 τμήμα του σχολείου θα λειτουργήσει κανονικά. Σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, η εκπαιδευτικός θα παραμείνει σε καραντίνα για πέντε (5) ημέρες.
Ο Δήμος προληπτικά προέβη άμεσα σε απολύμανση όλου του σχολικού συγκροτήματος αλλά και του περιβάλλοντος χώρου αυτού κι εφάρμοσε όλα τα μέτρα που προβλέπει το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ.
Γραφείο Δημάρχου
25.01.2021
![Share on Facebook Facebook](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/linkedin.png)