Δελτίο τύπου “Έναρξη δωρεάν RapidTest στον Δήμο Δάφνης – Υμηττού σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό (Ε.Ε.Σ.)”
Δημοσίευση: 31 Ιανουαρίου 2022, 15:25
![](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/uploads/2022/01/2022-01-22_110705.jpg)
Ο Δήμος Δάφνης-Υμηττού, το Γραφείο Προστασίας και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας (Δημοτικά Ιατρεία) και το ΚΕΠ Υγείας σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό, από σήμερα Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022 ,από 12:00μ.μ έως 18:00, (Δευτέρα με Παρασκευή) ξεκίνησαν τη διεξαγωγή ΔΩΡΕΑΝ rapid test στο Β΄ ΚΑΠΗ Υμηττού, Λεωφόρος Ηλιουπόλεως 188 Υμηττός, (πρώην Λεωφόρος Ηλιουπόλεως 56), σε μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και άτομα που αποτελούν στενές επαφές των μαθητών , κατόπιν προσκόμισης της Βεβαίωσης Υποχρέωσης Ελέγχου από τον Διευθυντή της εκάστοτε σχολικής μονάδας της πόλης μας.
![](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/uploads/2021/12/εικόνα-1.png)
Ο Δήμαρχος Δάφνης-Υμηττού
Αναστάσιος Αθ. Μπινίσκος
![](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/uploads/2021/12/εικόνα-4.png)
Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος
Προστασίας και Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας (Δημοτικά Ιατρεία)
![](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/uploads/2021/12/εικόνα-5.png)
Υπεύθυνη ΚΕΠ Υγείας Δήμου Δάφνης-Υμηττού
Γεωργία Γρ. Σκιαδοπούλου
Φωτογραφικό υλικό :
![Share on Facebook Facebook](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/twitter.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](https://www.dafni-ymittos.gov.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/addons/extra-icons/image/social/balloon/64x64/linkedin.png)